KValita kancelárskych potrieb 2019 Shop roku 2018 Výpočtová a el. technika Shop roku 2018 Kancelárske potreby

Viete si vybrať to správne pero? Ktoré pero je to naj?

Pero ako písacia potreba je súčasťou nášho každodenného života aj v dobe, keď svet písania ovládla technika a počítače. Prvé písmenko, prvé číslo, prvé slovo by bez papiera a pera nemalo také čaro. S ktorým perom píšeš najradšej? Guľôčkovým alebo atramentovým? Existujú aj iné? Tu sú

História pera, ktoré poznáme dnes

Do polovice 19. storočia na písanie slúžilo husacie pero. Pisári s ním narábali zručne a jeho hrúbku prispôsobovali svojim potrebám zrezaním hrotu. S písmom sa dokázali pekne vyhrať a zdobili ho naozaj zaujímavo.

Husacie pero vystriedalo oceľové pero. Tvorila ho oceľová špička nasadená na drevenú rukoväť. Používalo sa až do 70. rokov 20. storočia aj preto, že bolo lacné a jeho výmena nebola náročná. Stačilo ho namočiť do atramentu vo fľaštičke a písať. Študenti zo zámožnejších rodín si mohli dovoliť plniace perá. Ich cena pomaly klesala a plniace pero sa rozširovalo stále viac. Oceľové perá sa dostali do úzadia. Dnes sa používajú v podobe redispera na kaligrafické účely. Tvorcom prvého moderného plniaceho pera bol Lewis Edson Waterman.

Pero nie je len o písaní

Predstavte si, že na jednaní, ktoré je pre vás veľmi dôležité vytiahnete zo saka najlacnejšie guľôčkové pero, ktoré ste v papiernictve našli. Dobrý dojem, ktorý ste vďaka obleku a kvalitným hodinkám zanechali spľasne ako bublina. Výber pera nepodceňujte. Na trhu nájdete rôzne kvalitné perá, ktoré už na prvý pohľad pôsobia luxusne a dotvárajú celkový dobrý dojem. Ktoré pero najradšej používate vy?

Guľôčkové perá

Najpoužívanejšie guľôčkové pero (prepiska) sa objavilo v druhej polovici 19. storočia, ale najviac sa rozšírilo v priebehu 2. svetovej vojny a po nej. Sú lacné a dlho vydržia. Veľmi hustý atrament vďaka guľôčke zanecháva na papieri stopu, ktorá rýchlo zasychá a nezanecháva šmuhy. Písanie je vďaka nemu jednoduché a rýchle. Výber obalu necháme na vás. Ich škála je pestrá. Hrúbka hrotu je rôzna. Niekomu viac vyhovuje tenký, inému hrubý. Naša ponuka je pestrá.

Gelové rollery

Tento druh pier je plnený gelovým tekutejším a vysoko viskóznym atramentom. Dávajte pozor a napísaný text si zbytočne nezdobte šmuhami. Zasychanie im trvá dlhšie, ale stopa, ktorú po sebe zanechá má sýtejšie farby a písmo je úhľadnejšie. Roller s technológiou voľného atramentu vypíšete až do poslednej kvapky. Vyberte si ten svoj správny roller.

Linery

Potrebujete rysovať, či prekresliť šablónu a má to byť výrazné, ale presné? Linery sú správnou voľbou. Tenký hrot zasadený do kovového alebo plastového puzdra to hravo zvládne. Výber z našich linerov v ponuke.

Plniace (atramentové) perá

Niekedy boli súčasťou všetkých prváckych peračníkov, dnes sú skôr luxusnou, často dizajnovou záležitosťou. Atrament doplníte priamo do pera, ale jednoduchším a čistejším variantom je výmena atramentovej bombičky. Je ideálnym darčekom pre obchodných partnerov, či úspešných absolventov vysokých škôl. Perá sú cenovo náročnejšie, ale dobrý dojem a reprezentácia na úrovni niečo stojí. Atramentové perá máme aj pre prvákov.

Perá so špeciálnym atramentom

Špeciálny atrament si vyžadujú najmä oficiálne dokumenty. Atrament je výrazný a trvácny. Úradný dokument musí vydržať roky. Vysvedčením so samými jednotkami sa vlastným deťom chce pochváliť každý.

gumovacím perom ste sa už stretli? V posledných rokoch je veľmi populárne najmä medzi žiakmi. Chcete vedieť prečo? Ich náplň tvorí termosenzitívny atrament, ktorý vygumujete a prepíšete toľko krát, koľko potrebujete.

Perá, o ktorých musíte vedieť

Potrebujete mať pečiatku stále po ruke a nechcete, aby zabrala veľa miesta? S perom s pečiatkou ste sa už stretli? Krátke texty, adresa alebo logo sa na túto pečiatku určite zmestí.

Potrebujete, aby pero, ktoré denne používate vydržalo aj pád z výšky, či úder kladiva? Nerozbitné pero to určite vydrží. Píšte smerom hore alebo dole na vlhké, aj špinavé povrchy. Toto pero nič nezastavíJedno pero, ktoré dokáže písať na všetky povrchy? Nie, nie je to sen. Ostatné perá nechajte doma. Už ich nepotrebujete! 

Súvisiace produkty

Najpredávanejšie produkty

Ing.Pavol Regina - "REGINA", Hattalova 12, Bratislava 831 03, +421244452110, shop@regina.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info